Güvenlik Sistemleri

kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım alanları;

  • Tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri
  • İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri
  • Ev kamera sistemleri
  • Fabrika güvenlik kamerasısistemleri
  • Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır

Bir Güvenlik Kamera Sistemini Oluşturan Ekipmanlar

1- Güvenlik kameraları : Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Zoom kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.
2- Dijital kayıt cihazları: DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka HDD yani harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500Gb dan başlayarak 20TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabiki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.
3- CCTV sistemi Kabloları: Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 2+1 veya 4+1 CCTVkablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir. Çok kaliteli olmasada fiyatları gayet ekonomik olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.
4- Besleme Adaptörü: Genellikle güvenlik kameraları 12V DC güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunın için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır.
5- Kamera bağlantıları için BNC, Besleme JAC gibi ekipmanlar kullanılmaktadır.
Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan temel ekipmanları yukarıda saydığımız gibi beş ana bölüme ayırabiliriz. Tabiki büyük çaplı projelerde cihazlarda değişimler olması muhtemeldir. Güvenlik kameraları DVR kayıt cihazı olmadan normal olarak hiçbir işe yaramazlar. Ancak dijital kayıt cihazları ile birlikte kullanılarak izleme ve kayıt yapılırlar. Uygun fiyatları nedeniyle günümüzde güvenlik kamera sistemlerinde daha çok gece görüşlü IR ledli güvenlik kameraları kullanılmaktadır.


Özel Güvenlik Akıllı ev bina sistemlerinde Araç Güvenlik sistemlerinde; Eğitimli personel kadromuz ile kanunlara, mevzuatlara, yönetmeliklere uygun, Güvenlik Sistemlerinde En iyiyi hedeflemek ve Kaliteli ürünlerle müşterilerimize Profesyonel hizmetlerimizi sunmak ve bu sayede müşteri memnuniyetini sağlamak temel politikamızdır. Aile sıcaklığı hizmet anlayışı ile toplum güvenliğini, iş sağlığını, ön planda tutan, yönetim sistemlerini sürekli iyileştiren ve bu sayede Tüm Güvenlik sektörlerinde aranan bir kuruluş olmak amacımızdır. Teknolojiye odaklı Sürekli gelişen hizmet ve sistem kalitesi ile güven duyulan sıkça adından söz ettiren bir kuruluş olmak başlıca hedefimizdir.

Hırsız Alarm Sistemleri

Günümüzde güvenlik sistemine sahip olmak hayati önem taşımaktadır. Can ve mal güvenliğinizi korumaya yönelik hazırlanan alarm sistemleri, aynı zamanda medikal yardım, gaz kaçağı, yangın ihbar ve panik durumlarını da kapsamaktadır.

Yangın İhbarı

Alarm sisteminize bağlı duman dedektörünün duman algılaması ile yangın ihbar sinyali Komsek AKM’ye ulaşır. Yetkili kişi aranarak durum teyit edilir ve itfaiyeye haber verilerek olaya en kısa sürede müdahale sağlanır. Sisteme bağlı duman dedektörü olmaması durumunda şifre paneli üzerindeki yangın ihbar butonuna basılarak da yangın ihbar sinyalinin merkezimize ulaşması mümkündür.

Hırsız İhbarı

Alarm sisteminiz kurulu iken,  sisteme bağlı hareket dedektörü (PIR) veya manyetik kontak gibi sensörler ile algılama olduğu anda hırsızlık alarmı meydana gelir. Bu esnada sisteme bağlı dış cephe sireni ve dahili siren sesli ve ışıklı uyarı vermeye başlarken aynı zamanda Komsek Alarm Kontrol Merkezi’ne ulaşan alarm sinyalleri sayesinde merkez operatörlerimiz, sizi ve emniyet güçlerini arayarak durumdan haberdar eder.

Medikal Yardım

Alarm sisteminiz kurulu olmasa bile medikal yardım daima aktif konumdadır. Acil durum anında şifre paneli üzerindeki ambulans butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılması ile merkezimiz yetkili kişiden teyit alınarak ambulans yönlendirilmesini sağlanabilir.

Gaz Alarmı

Alarm sisteminiz bağlı olan gaz dedektörü algılama yaptığında da merkezimize sinyal ulaşır. Bu durumda da yine ilgili kişilere bilgi verilir.

Panik

Sisteminizin kurulu olup olmamasına bakılmaksızın 24 saat devrede olan ve herhangi bir tehlike anında butona basılmasıyla oluşan alarm durumudur. Panik butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılmasıyla oluşan sinyalin merkezimize ulaşması üzerine derhal emniyet güçleri durumdan haberdar edilir.

 

Kartlı Geçiş Sistemleri

      Kartlı geçiş sistemleri genel olarak personel devam takibinde, ödemeli geçiş sistemlerinde,  giriş kontrol ve yemekhane otomasyonu uygulamalarında kullanılmaktadır.  Ödemeli kartlı geçiş sistemleri özellikle kent kart gibi toplu taşıma araçlarında kullanılmaktadır. Bundan başka yemekhane ve kantin otomasyonu uygulamalarında da kullanılır. Üye takip sistemleri spor salonları, havuz giriş kontrolü gibi uygulamalarda kullanılır. Güvenlik geçiş sistemleri üniversite,  holding, plaza girişlerinde kullanılmaktadır. Personel devam takip sistemi puantaj hesabı gerektiren tüm işletmelere yönelik bir çözümdür. Üniversitelere yönelik kampus kart çözümlerinde hem güvenlik giriş hem de ödemeli sistemler birbirine entegre olarak kullanılır.

          Elektronik erişim kontrol sistemlerinin gelişiminden önce, pek çok şirket için anahtarların yönetimi kabus gibiydi. Bazı kuruluşlar kendilerini hantallaştıran ve engeller üreten onlarca anahtar kullanmaktaydı.

          Ayrıca çalışanların yaptıkları iş ve farklı pek çok kapı geçişi anahtar yönetimini zorlaştırmaktaydı. Buna ek olarak anahtarlar kolayca kaybedilebilir ve çoğaltılabilir. İşten ayrılan çalışanlar da zaman zaman anahtarları iade etmez.

          Kurumların binalarını daha iyi kontrol ihtiyacına destek amacıyla erişim kontrol sistemleri geliştirildi.

          Artık kartlar anahtarların yerlerini alabilir ve ağ üzerindeki bir veya birkaç PC aracılığıyla binalara/ofislere erişim programlanabilir. Buna göre, bir çalışan erişim kartını iade etmeden firmadan ayrılırsa, kendisinin kapı erişimi çalışan tarafından kolaylıkla engellenebilir.

          Kartlı geçiş kontrol sistemiyle çalışanların nereye, hangi zamanlarda girdiğini tespiti mükemmel bir şekilde raporlanabilir. Erişim kontrol sistemi binaya yetkisiz kişilerin girişlerini engelleyen ve video gözlem, hırsız, yangın sistemlerini tamamlayan teknolojik bir çözümdür.

Teknolojideki Uğurunuz

Uzman ekibimiz ile Bilişim Teknolojileri alanında A’dan Z’ye dallarda profesyonelce hizmet vermekteyiz. 

Marka, Model Yada Cihaz Farketmeksizin Tüm Tamir, Bakım ve Onarım Hizmetleri.

EREN

Açık ve Kapalı Alanda Kablolu & Kablosuz Profesyonel Ağ Sistemleri Çözümleri.

BİLİŞİM

Server Kurulumu, Satış Sonrası Teknik Desteği Uzman Ekibimizle Sizlere Sunmaktayız.

TEKNOLOJİLERİ

hizmetlerimiz

Teknik Servis

Bilgisayar bakım onarım, Notebook tamiri , Tablet tamiri , Yazıcı bakım onarımı , Veri kurtarma

Bakım Anlaşması

Bilgisayar bakım anlaşması, Kurumsal Bakım Anlaşması ve avantajları ,Kurumsal bakım anlaşmasını kapsayan hizmetler

güvenlik-kamerası.png

Güvenlik Sistemi

Kamera Sistemleri ,Hırsız alarm sistemleri ,Hırsız ihbarı ,Yangın ihbarı, Gaz alarmı, Panik, Kartlı geçiş sistemleri

Web Tasarım

Responsive Website Tasarımı,Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ve e-Ticaret Entegrasyonu ,Bakım ,vb.

Network

Fiber optik çözümleri, Kablosuz ağ çözümleri, enerji ve zayıf akım çözümleri, network altyapı 

Yazılım

Programlama , mobil uygulama , cafe-restaurant adisyon çözümleri , muhasebe programları vb.

Eren Bilişim Teknolojileri

Hemen Servis Talep Ediniz

Teknolojideki Uğurunuz

Servis Talep

[wpforms id=”8″]